Kış günlerinde soğuktan korunmak için en çok tercih edilen çorbalardan biri olan domates çorbasını sizlere anlatacağız. Sizde soğuk günlerde misafirlerinize veya ailenize bu güzel lezzeti sunabilirsiniz.

Domates Çorbası Malzemeler

  • 1 Yemek Kaşığı Un
  • 1 Paket Krema ( İsteğe Göre )
  • 4 Adet Büyük Boy Domates
  • Yarım Çay Bardağı Sıvı Yağ ( Tercihen Zeytinyağı )
  • Karabiber
  • Tuz

Domates Çorbası Hazırlanışı

Öncelikle yağımızı tenceremize koyuyoruz daha sonra unu ilave ederek unlar renk değiştirene kadar kavuruyoruz. Sırada tercihe bağlı olarak almış olduğunuz kremayı kavrulan unumuzun içine ilave ederek hafif pütür oluşmayacak şekilde karıştırıyoruz. Yemeğimizin en önemli maddesi olan domates eğer mevsiminde değilse marketlerden hazır olarak bulabileceğiniz domates püresi de kullanabilirsiniz 3 paket püre sizin işinizi görecektir. Domates püresi veya rendeden geçirdiğiniz domatesleri yemeğimize katarak kaynatmaya devam ediyoruz. İsteğe bağlı olarak karabiber’i ister bu sırada veya yemeğin servisi sırasındada sunabilirsiniz yemeğimizin tuzunu da attıktan sonra yemeğimizin suyunu istenilen kıvama gelene kadar ekliyoruz ve kaynatmaya devam ediyoruz. Bu işlem ardından yemeğinizin rengi istenilen kıvamda değilse domates salçasını arzu edilen miktarda koyarak yemeğimizin rengini ayarlıyoruz daha sonra blender ile yemeğimizi blenderden geçirip son halini aldırıyoruz eğer evinizde blender yok ise ince tel süzgeç ile birkaç kez süzerek incelmesini sağlayabilirsiniz. Ardından çorbanızı sıcak sıcak sofranıza götürebilirsiniz afiyet olsun.

Domates Çorbası Öneri

Domates çorbamızı sofraya getirdiğinizde isterseniz rendelenmiş kaşar peynirini üstüne bir tutam atarak servis yapabilirsiniz yemesi zor olduğu için bu seçimi konuklarınıza bırakmanız daha iyi olacaktır.

Diğer Konularımız
Domates Çorbası Tarifi için Yorum Yapın